Debiutancki materiał Zbigniewa Wodeckiego - "Zbigniew Wodecki" zarejestrowany w 1976 roku, przez lata był niemal całkowicie zapomniany. Dopiero młodzi muzycy z Mitch & Mitch, odkryli jego piękno i ponownie nagrali cały materiał z wokalistą. Nieoczekiwanie piosenka „Rzuć to wszystko co złe” stała się hitem, została nagrodzona Fryderykiem 2016 w kategorii utwór roku. 

Na albumie znajduje się 12 genialnych piosenek m.in. „Rzuć to wszystko co złe”, „Panny mego dziadka”, „Posłuchaj mnie spokojnie”, „Kochałem panią kilka chwil” i „Partyjka”. Wodeckiemu towarzyszy Orkiestra pod dyrekcją Wojciecha Trzcińskiego oraz zespół wokalny Alibabki. Nagrany w studiu Polskich Nagrań zestaw piosenek dowodzi, że w momencie swojego debiutu długogrającego, Zbigniew Wodecki był już muzykiem niezwykle dojrzałym. Miał za sobą wykształcenie klasyczne, pracę w orkiestrach oraz u boku najważniejszych artystów w Polsce m.in. Marka Grechuty i Ewy Demarczyk. Na płycie jest wiele muzycznych perełek i ciekawostek. Wodecki nawiązał do twórczości Franka Sinatry, Antonio Carlosa Jobima, soulowo/popowych przebojów Motown, późnego Elvisa Presleya. Muzyków podczas nagrywania natchnęła niesamowita wena, dzięki czemu album jest bardzo oryginalny, nie łatwo znaleźć w polskiej muzyce podobnego odpowiednika. Przyznać trzeba, że jest to muzyka rozrywkowa: swing/soul/bossa nova/pop, ale skomponowana, zaaranżowana i zagrana na absolutnie najwyższym poziomie. Zdumiewające, że to sam artysta napisał znaczną część materiału, a także pokazał się jako multi instrumentalista – gra na skrzypcach, trąbce, fortepianie i gitarze akustycznej. W utworze „Partyjka” samodzielnie nagrał techniką wielośladu partie wokalne i instrumentalne – cały „zespół” w tej uroczej bossa novie to on.
Na szczególną uwagę zasługuje piosenka „Tak daleko stąd, tak blisko”, która ukazuje się po raz pierwszy. Została nagrana w czasie sesji do longplaya, jednak nie zmieściła się na albumie. Muzyka z płyty jest poza "czasem i modami", dlatego sprawdza się w każdej sytuacji i potrafi zaczarować szerokiego odbiorcę. Pan Zbyszek miał nie tylko wspaniałą fryzurę, ale przede wszystkim był wielkim talentem muzycznym, ta płyta jest na to najlepszym dowodem.

 

 

Płyty CD/LP kupisz na voiceshop.pl