Każdy fan czarnego krążka powinien odpowiednio opiekować się gramofonem, igłę wkładki, a także samymi płytami winylowymi. Na rynku mamy wybór wielu akcesoriów do czyszczenia; poczynając od zwykłej szczotki do zaawansowanych technologicznie myjek/pralek do płyt. Urządzenia te różnią się oczywiście skutecznością usuwania zanieczyszczeń oraz ceną. Firma Pro-Ject wprowadziła do swej oferty produkt, który pod względem kosztów nabycia, prostej eksploatacji i skuteczności mycia płyt jest prawdziwym hitem (zwłaszcza w USA) już od ponad 40 lat. 

Spin-Clean® to prosta w użyciu lecz niezwykle skuteczna myjka manualna do płyt winylowych. W zestawie pod oznaczeniem Mk II znajduje się para szczotek i rolek, koncentrat (wydajność ok 550 płyt) oraz tekstylne czyściwo. Koszt myjki 445zł.  

Do basenika myjki należy wlać odpowiednią ilość wody demineralizowanej oraz koncentrat Washer Fluid. Rolki trzeba ustawić w odpowiedniej pozycji dla płyt o wielkości 12", 10" lub 7". Do prowadnic umieszczonych w centralnej części baseniku należy włożyć szczotki. Z tak przygotowaną myjką można umyć od kilku do kilkunastu płyt, w zależności od ich stopnia zabrudzenia. Cały proces można zobaczyć na poniższym filmie.

 

 

Spin Clean jest idealnym rozwiązaniem kiedy chcemy zastosować skuteczniejsze rozwiązanie niż tradycyjny środek czyszczący w sprayu i nie mamy potrzeby inwestować w droższą, elektryczną myjkę.

Urządzenie jest do kupienia na voiceshop.pl lub w autoryzowanej sieci sprzedaży marki Pro-Ject.