W krótkim czasie na rynek trafiły cztery płyty wydane przez tzw. "supergrupy", które utworzone zostały przez bardzo znanych muzyków. Taka formuła praktykowana jest od lat 60. XX wieku, wystarczy wspomnieć: Cream, Blind Faith, E,L&P. Zazwyczaj dokonania tego typu zespołów są bardzo udane, nie inaczej jest z omawianymi poniżej krążkami.

Supersonic Blues Machine - "Californisoul"

W rok po ukazaniu się debiutanckiego albumu SBM, "West Of Flushing, South Of Frisco" trio w składzie: Lance Lopez (gitara, wokal), Fabrizio Grossi (bass), oraz Kenny Aronoff (perkusja) proponuje słuchaczom "Californisoul", który jak określają sami muzycy, brzmi niczym ścieżka dźwiękowa do przejażdżki autem z Los Angeles do San Franciso w 1971 roku. Oprócz podstawowego składu, na albumie, podobnie jak to miało miejsce na "West Of Flushing…", cała plejada znakomitych gości, między innymi: Billy Gibbons, Steve Lukather, Eric Gales, Robben Ford i Walter Trout. Muzyka na "Califonisoul" to wybuchowa mieszanka rocka, bluesa, soulu, funku a nawet reggae.

Płytę 2LP kupisz na voiceshop.pl

Rock Candy Funk Party - "The Groove Cubed"

Rock Candy Funk Party - amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza funku i fusion. Formacja powstała w 2012 roku w Los Angeles. W skład zespołu utworzyli: perkusista Tal Bergman, gitarzyści Ron DeJesus i Joe Bonamassa, basista Mike Merritt oraz klawiszowiec Renato Neto. Debiutancki album zespołu zatytułowany "We Want Groove" ukazał się w styczniu 2013 roku. "The Groove Cubed" został nagrany z dodatkowymi wokalistami: Ty Taylorem i Mahalią Barnes. Jest to przeważnie jazz rockowa muzyka z silnym akcentem funky. Nawiązuje do dokonań Wheater Report, Mahavishnu Orchestra, Return To Forever, Jeffa Becka, Herbie Hancocka, ale z większym naciskiem na mocarne, rockowe brzmienie. 

Płytę 2LP kupisz na voiceshop.pl

Black Country Communion - "BCCIV"

"BCCIV" jest czwartym, studyjnym albumem angielsko-amerykańskiego zespołu hard rockowego Black Country Communion. Nagrany na początku 2017 roku w EastWest Studios w Hollywood w Kalifornii został wyprodukowany przez Kevina Shirleya. Po ukazaniu się trzeciego albumu "Afterglow" w 2012 roku, Black Country Communion rozpadł się  z powodu napięć między wokalistą i basistą Glennem Hughesem oraz gitarzystą i wokalistą Joe Bonamassą. W 2016 roku ogłoszono, że w następnym roku zespół powróci z nowym albumem, a duet ponownie pisze piosenki. W przeciwieństwie do poprzednich wydawnictw grupy, ani perkusista Jason Bonham, klawiszowiec Derek Sherinian czy producent Shirley nie przyczynili się do powstania piosenek na BCCIV. Duet Hughes/Bonamassa stworzyli niesamowicie żywiołowy, osadzony w tradycji hard/blues/rocka repertuar. 

Płytę 2LP kupisz na voiceshop.pl

Gizmodrome - "Strange Things Happen"

"Strange Things Happen" to jeden z tytułów na debiutanckiej płycie Gizmodrome. Niesamowite rzeczy dzieją się w studio, kiedy cztery unikalne talenty spotykają się, żeby stworzyć wspólnie jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych albumów roku. Gizmodrome to  supergrupa stworzona przez Stewarta Copelanda (The Police), Marka Kinga (Level 42), Adriana Belewa (ex. King Crimson, David Bowie, Frank Zappa, Talking Heads) i Vittorio Cosmę (który występował z włoskimi legendami muzyki PFM, a także z wieloma innymi gwiazdami z Włoch i świata). W czasach, kiedy wielu muzyków pracuje na odległość przesyłając sobie plik i nie grając razem w tym samym pomieszczeniu, Gizmodrome rozpoczęło od oldschoolowego podejścia i wspólnego grania muzyków w sali prób. Nie dziwi fakt, że czterej muzycy pochodzący z tak różnych środowisk stworzyli muzykę, która jest nieobliczalna. Stewart Copeland opowiada o projekcie: "Vittorio i ja graliśmy razem od lat we Włoszech, ale ten projekt ruszył naprawdę kiedy dołączyli do nas Adrian i Mark i wspólnie nagrywaliśmy przez 15 dni. Jeżeli zamkniesz odpowiednich gości w sali prób, dzieją się dziwne rzeczy". "Stewart wysłał mi smsa z pytaniem czy nie dołączyłbym do niego i jego przyjaciół w studio w Mediolanie", wspomina Mark King. Adrian Belew dodaje: "Gizmodrome mnie zaskoczyło! Pojechałem do studia nie wiedząc czego się spodziewać, ale na koniec pierwszego dnia wiedziałem 2 rzeczy: chemia pomiędzy nami była niesamowita i granie razem to świetna zabawa". "Gizmodrome zabrało mnie do czasów, gdy miałem autentyczną przyjemność z grania", mówi Vittorio. Panowie zaserwowali swobodną, rozimprowizowaną, czasami etnicznie brzmiącą  muzykę w której odbijają się refleksy ich wcześniejszych dokonań. 

 

Płytę LP kupisz na voiceshop.pl