W każdej instrukcji obsługi do gramofonu możemy przeczytać, że urządzenie powinno być dokładnie wypoziomowane. A gdyby tak trochę zmienić tę filozofię?  Może zawiesimy gramofon na ścianie?! Czy to możliwe?

TAK!

Firma Pro-Ject zaprojektowała i wyprodukowała gramofon, który jest w stanie odtwarzać płyty winylowe w pozycji pionowej!

Gramofon VT-E jest prosty w obsłudze i ustawieniu. Ten dobrze brzmiący, napędzany paskiem gramofon dostępny jest w dwóch wersjach – dla lewo i prawo ręcznych. Został zaprojektowany tak by stojąc na półce, szafce czy wisząc na ścianie bez problemu odtwarzał płyty w pozycji pionowej. Pozwala na to specjalny mechanizm prowadzenia ramienia. Szybka instalacja jest możliwa za sprawą wcześniejszej konfiguracji w fabryce Pro-Ject - siła nacisku na wkładkę oraz anty-skating są już ustawione, nie jest zatem potrzebna żadna kolejna kalibracja. Gramofon posiada przewód sygnałowy zakończony pozłacanymi wtykami RCA. W zestawie z gramofonem dostarczana jest mata z filcu oraz niezbędny, dokręcany docisk płyty Record Clamp, który utrzymuje płytę w prawidłowej pozycji podczas odtwarzania. VT-E dostarczany jest w kolorach matowych: czarnym, białym i czerwonym. Cena 1490zł

 

 

 

Dodatkowo dostępna jest również wersja z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym oraz nadajnikiem Bluetooth, dającym możliwość łatwego, bezprzewodowego połączenia gramofonu z amplitunerem kina domowego, soundbarem czy głośnikiem Bluetooth! Cenę ustalono na 1990zł.

Produkt jest do kupienia na voiceshop.pl lub w autoryzowanej sieci sprzedaży marki Pro-Ject.