Kiedy ponad 40lat temu Heinz Lichtenneger po raz pierwszy odpalił swój gramofon analogowy, nawet sobie nie wyobrażał, jak znaczącą rolę będzie odgrywał on i jego firma Pro-Ject Audio Systems w branży analogowej.

Od prawie 26 lat firma oferuje ponad 30 modeli gramofonów dostępnych dla każdego. W dodatku produkuje  całą masę akcesoriów oraz elektroniki stereo. Z okazji 25 urodzin firmy (2016r.), powstał model The Classic, gramofon wzorowany na konstrukcjach podobnych do tych, na których rozpoczynał swoją przygodę z czarną płytą właśnie Heinz Lichtenneger.

Dziś firma wprowadza rozbudowaną wersję tego modelu The Classic SB Super Pack. Gramofon posiada tę samą budowę jak podstawowa wersja, która w 2016 roku otrzymała nagrodę EISA (więcej o nagrodzie - tutaj). Dodatkowo gramofon posiada:

 - zamontowaną fabrycznie wkładkę Ortofon Quintet Red

- elektroniczną regulację obrotów 33/45 (Speed Box - SB)

- luksusowy docisk płyty Clamp It

- matę ze skóry Leather It

 Klasyczny wygląd gramofonu dostępnego w trzech wykończeniach walnut, eucalyptus, rosenut, w połączeniu z zaawansowanymi technologiami odsprzężenia gramofonu oraz konstrukcją ramienia (carbon/aluminium) daje nam wyjątkowy produkt o walorach estetycznych oraz dźwiękowych. Wysokiej klasy wkładka gramofonowa marki Ortofon charakteryzuje się dynamiką i za razem przejrzystym brzmienien, z wyrafinowaną szczegółowością.

Cenę gramofonu ustalono na 6190zł

Sczegółowe informacje techniczne można znaleźć na stronach www.project-audio.pl

 

Produkt jest do kupienia na voiceshop.pl lub w autoryzowanej sieci sprzedaży marki Pro-Ject.