Z okazji 25-rocznicy działalności firma Pro-Ject Audio Systems z dumą przedstawia najnowszy koncept gramofonu The Classic.

The Classic posiada pływające subchassis, 9-calowe ramię w pełni pokryte włóknem węglowym oraz aluminiowy talerz o średnicy 30cm. Subchassis zostało ustawione na 6 kulkach z materiału absorbującego TPE. Podstawa wykonana została metodą kanapkową z MDF i aluminium. Trzpień talerza wykonano z polerowanej, hartowanej stali nierdzewnej w mosiężnym łożysku z teflonowym wkładem.

Rurka 9-calowego ramienia wykonana została metodą kanapkową z aluminium i plecionki włókna węglowego. Precyzyjne japońskie łożyska wykorzystują technologię ceramiki cyrkonowej, a nowa konstrukcja prowadzenia okablowania pozwala na jeszcze większy, swobodny ruch ramienia. Do konstrukcji przeciwwagi użyto materiał tłumiący wyprodukowany przez firmę Ortofon.

Wraz z gramofonem dostarczana jest praktyczna, plastikowa pokrywa oraz przewód połączeniowy RCA z żyłą uziemiającą. Gramofon dostepny jest z fabrycznie zamontowaną wkładką 2M-Silver o wartości 890zł. The Classic dostępny jest w trzech wersajch wykończenia: drzewo różane, eukaliptus oraz orzech.

Cena gramofonu The Classic z wkładką wynosi 4490zł, wersja bez wkładki dostepna jest za 4290zł.