Targi Consumer Electronic Show, które przebiegły w dniach 9-12 stycznia w Las Vegas, były miejscem wielu ciekawych premier sprzętowych. Firma Pro-Ject jak co roku przedstawiła nowości i koncepty na rok 2017. 

Jednym z nowych gramofonów, który niebawem będzie dostępny również w Polsce jest Essential III. Chodzi o gramofon wykorzystujący wiele sprawdzonych technologii stosowanych często w wyższych modelach PJ.

Essential IIIWersja mkIII posiada fabrycznie zamontowaną i ustawioną wkładkę Ortofon OM10, lakierowaną na wysoki połysk bazę i talerz.Gramofon ma silnik ze sterowaniem DC z rolką napędową z aluminium (pozwalającą na uzyskanie prędkości obrotowej 33 lub 45) oraz złocone gniazda wyjściowe RCA. Całość przykrywa plastikowa pokrywa, w zwestawie dołączony jest przewód gramofonowy Connect it E. 

Na podstawie powyższego modelu powstała następna nowość - Pro-Ject George Harrison Recordplayer Limited Edition - która w ograniczonej ilości będzie dostępna wraz z zestawem solowych albumów Georga Harrisona, nagranych w latach 1968 - 2002. Szczegółowe informację na temat dostępności i ceny podane zostaną na początku lutego.

 

O nowościach, konceptach i planach na przyszłość opowiedział podczas CES właściciel marki Pro-Ject pan Heinz Lichtenegger. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu.

 

 

 

Produkty Pro-Ject są do kupienia na voiceshop.pl lub w autoryzowanej sieci sprzedaży marki Pro-Ject.