Nadchodzące Audio Video Show 2017 przyniesie możliwość przetestowania nowości od najważniejszych firm ze świata hi-end. Jedną z takich możliwości da nam PRIMARE. Ta szwedzka firma od ponad trzydziestu lat projektuje i wytwarza wielokrotnie nagradzane urządzenia hi-fi, stanowiące przykład rzetelności wykonania i ponadczasowego wzornictwa. Każdy produkt Primare odzwierciedla poświęcenie skandynawskim ideałom, takim jak lagom – uczuciu prawdziwej satysfakcji wynikającej z równowagi i harmonii. Nie za dużo. Nie za mało. W sam raz.

Modularne, środowiskowo świadome podejście firmy Primare jest uzupełnieniem zasadniczych wartości, jakimi są: trwała jakość, łatwość użytkowania oraz mocno satysfakcjonujące parametry. Urządzenia swobodnie oddają coraz bardziej wymagające wrażenia muzyczne i wizualne w całym ich bogactwie i różnorodności. Niezależnie od tego, czy źródło jest analogowe lub cyfrowe, przewodowe lub bezprzewodowe, zapisane na dysku lub strumieniowane.

Właśnie na Audio Video Show 2017 Primare przywiezie swoje najmłodsze dzieci - wzmacniacz zintegrowany I35 Prisma z nową technologią wzmacniania UFPD 2, odtwarzacz płyt CD35 Prisma oraz wzmacniacz zintegrowany I15 Prisma. Pierwsze dwa urządzenia będą podpiętę, dając możliwość posłuchania, jakie są najnowsze trendy w przekazie dźwięku. Dodatkowo, z siedziby Primare przyjeżdża Siemen Algra, od którego będzie można się dowiedzieć wszystkiego o nowych produktach. 

O co chodzi w serii Prisma? Tak samo jak pryzmat daje pełne spektrum kolorów z pojedynczej wiązki światła, Prisma daje pełne spektrum możliwości zarządzania systemem z jednego punktu sterowania. Prisma zapewnia łączność multi-room/multi-zone oraz obsługę odtwarzania mediów zarówno zapisanych na dysku, jak i strumieniowanych, przewodowych i bezprzewodowych z dowolnego urządzenia mobilnego za pośrednictwem dedykowanej aplikacji sterującej.

Oprócz obsługi Bluetooth®, AirPlay oraz Spotify Connect Prisma oferuje wbudowany Chromecast, wyjątkowy portal streamingowy umożliwiający bezpośrednie połączenie z setkami aplikacji do strumieniowania mediów, co zapewnia najlepsze osiągalne brzmienie i wygodę użytkowania.

Wzmacniacz zintegrowany I15 Prisma to kompaktowy, w pełni funkcjonalny, centralny system sterowania i mocy, zapewniający 65 W na kanał, zaawansowane mechanizmy konwersji sygnału cyfrowego na analogowy oraz pełny dostęp do mediów cyfrowych i opcji zarządzania systemem poprzez technologię łączności i sterowania Prisma. Umieszczony w obudowie o wielkości trzech czwartych wzmacniacz I15 Prisma kontynuuje tradycję firmy Primare, polegającą na dostarczaniu zadziwiającego dźwięku z kompaktowych, eleganckich urządzeń, które łatwo zainstalować w prawie każdej przestrzeni mieszkalnej, a w dodatku oferuje jeszcze więcej możliwości reprodukcji muzyki w najwyższej jakości oraz dostęp do każdego pojedynczego pomieszczenia w domu.

Wzmacniacz zintegrowany I35 Prisma jest najnowszą iteracją modeli z ikonicznej serii 30 firmy Primare. Jako pierwszy korzysta z nowego systemu zasilania UFPD 2, będącego na nowo opracowaną wersją firmowej, wielokrotnie nagradzanej, w pełni analogowej technologii UFPD, pracującej w klasie D. Obecna platforma zasilania w pełni korzysta z potencjału technologii klasy D. Zapewniając całkowicie liniowe wzmocnienie w całym paśmie słyszalnym na poziomie 150 W przy 8 omach, I35 Prisma dostarcza naturalnie szybki, czysty i zwinny dźwięk oraz niesłychaną zdolność tchnienia życia w muzykę. Obok opcji zbalansowanego wejścia analogowego wzmacniacz I35 Prisma zawiera również w pełni funkcjonalną sekcję DAC oraz technologię łączności i sterowania Prisma.

Połączenie najnowocześniejszego napędu CD firmy TEAC z technologią łączności i sterowania Prisma stwarza, że odtwarzacz CD35 Prisma jest wyczerpującym źródłem muzyki cyfrowej. Całkowicie nowa, referencyjnie zrównoważona sekcja DAC dostarcza sygnał do dokładnie dostrojonej, zrównoważonej sekcji wyjść analogowych. Każdy element odtwarzacza CD35 Prisma – zarówno napęd, DAC, stopień wyjściowy, jak i technologia łączności i sterowania Prisma – przyczynił się do powstania praktycznie najlepszego odtwarzacza CD, jaki firma Primare kiedykolwiek zaoferowała.

Trze trzy produkty to część nowości przygotowywanych w bazie Primare. O kolejnych urządzeniach i ich dostępności będziemy informować na bieżąco. Wcześniejsze odsłony sprzętu tego szwedzkiego producenta są do kupienia na voiceshop.pl lub w autoryzowanej sieci sprzedaży marki Primare.