Wśród akcesoriów, które mają największy wpływ na poprawę jakości odtwarzania muzyki przez gramofon na pierwszym miejscu należy bezsprzecznie umieści myjkę do płyt. Czysta, pozbawiona kurzu i innych zabrudzeń powierzchnia płyty to podstawa do uzyskania najlepszego dźwięku. Jedyny skuteczny w stu procentach sposób by uzyskać taką powierzchnię polega na myciu płyty specjalnym płynem a następnie odessanie go i wysuszenie płyty. Firma Pro-Ject posiada w swojej ofercie takie urządzenie, które wkrótce dokładnie opiszę i poddam testowi sprawdzającemu jego działanie.

Na razie przedstawiam kilka zdjęć ukazujących elementy urządzenia o dość enigmatycznej nazwie VC-S

 

Wyposażenie.

 

Myjka jest dostarczana w stanie umożliwiającym bardzo łatwy i szybki montaż. Na wyposażeniu mamy docisk płyty, szczotkę do rozprowadzania płytu na powierzchni płyty, ramię myjki wyposażone w specjalne mikroszczotki czyszczące powierzchnię płyty, komplet zapasowych mikroszczotek, pojemnik na rozcieńczony płyn, butelkę koncentratu do przygotowania płynu myjącego, oraz spust zużytego płynu z pojemnika znajdującego się wenątrz myjki.

 

Myjka w stanie surowym.

 

Po wyjęciu z opakowania myjka wymaga instalacji dolnego talerza dociskającego płytę i montażu ramienia myjki, które nakłada się na tuleję układu odsysającego płyn z powierzchni płyty.

 

Myjka zmontowana.

 

Myjka po zamontowaniu docisku i ramienia wraz z założoną płytą przygotowaną do mycia.

 

 

Informacja o produkcie: https://voice.com.pl/produkt/szczegoly/produkt_id/833

Myjka jest do kupienia na voiceshop.pl lub w autoryzowanej sieci sprzedaży marki Pro-Ject.