Pozytywnie „odklejona” od rynkowych klisz fonograficzna firma Sonic nieustannie sprowadza do Polski bardzo ciekawe wydawnictwa. W ostatnim czasie dzięki nim pojawiły się na naszym rynku m.in.:

!!! – „Shake The Shudder”

Ten alternatywno/dance/funkowy zespół istnieje na rynku już 20 lat i ma w dorobku sześć albumów. Najnowszy wspaniale łączy w sobie zadziorność i pomysłowość The Clash, funk z lat 70., brzmienie współczesnej, alternatywnej sceny, elektroniczne eksperymenty i nawet tandetne disco z lat 80. Niemożliwe? Możliwe i na dodatek przynosi to fantastyczny efekt w postaci zwariowanego dźwiękowego kolażu, przy którym można zarówno szaleć na parkiecie, albo słuchać  go w skupieniu na audiofilskim sprzęcie.

 

Płyty CD/LP kupisz na voiceshop.pl

 

Benjamin Booker – „Witness”

Młody artysta, rocznik 1989, naprawdę potrafi odświeżyć gatunki muzyczne takie jak rock, funk, soul, blues. Jego muzykę trudno sklasyfikować, choć krytycy stawiają ją obok The Black Keys, White Stripes, Gary Clark Jr., ja widzę w niej zdecydowanie więcej  „zachwaszczonego” soulu, który podany został przez Benjamina w formie totalnej dekonstrukcji. Muzyka rozrywkowa  nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i ciągle potrafi zaskakiwać, ta płyta jest na to najlepszym dowodem.

 

Płyty CD/LP kupisz na voiceshop.pl

 

Rancid – „Trouble Maker”

Rancid to punkowi weterani, którzy od ponad 25 lat walczą o lepszy świat, bawiąc przy tym publiczność wściekle dynamicznymi, szybkimi piosenkami z bardzo udanymi wstawkami reggae. Wiele tego typu zespołów nuży swoim monotonnym repertuarem, ale nie Rancid – ci są naprawdę utalentowani, oczywiście w punkowym rozumieniu…

 

Płyty CD/LP kupisz na voiceshop.pl

 

Biosphere – „The Petrified Forset”

Norweski muzyk Geir Jenssen pod szyldem Biosphere od ponad  25 lat dostarcza nam niesamowitej muzyki elektronicznej. Najnowszy mini album został zainspirowany filmem pod tym samym tytułem, nakręconym w 1936 roku. Mroczne piękno – tak można określić zawartość tej płyty.

 Płytę CD kupisz na voiceshop.pl