Współpraca pomiędzy Pro-Ject Audio Systems i wydawcą katalogu The Beatles przyniosło owoce w postaci gramofonu, którego powstanie zostało zainspirowane najbardziej rozpoznawalnym i najwybitniejszym albumem grupy: „Sgt. Pepper‘s Lonely Hearts Club Band“. Płytę określa się jako największy kamień milowy w rozwoju muzyki rockowej. Krążek osiągnął wielki sukces komercyjny i artystyczny, stając się ikoną hippisowskiej kontrkultury.

 


Nowa, specjalna wersja gramofonu Essential III posiada na chassis pod akrylowym talerzem motyw bębna basowego (bass drum), jest on zapożyczony z okładki tego wyjątkowego albumu. Właśnie koperta płyty była zaczynem powstania wielu mitów i teorii co do jej znaczeń. Gramofon posiada wkładkę gramofonową marki Ortofon OM10, przewód Connect It E oraz pokrywę z przeżroczystego plastiku.

 

 

Drugą propozycją Pro-Jecta z tematyką „Sgt. Pepper‘s Lonely Hearts Club Band“ jest gramofon analogowy 2-Xperience SB. Gramofon posiada chassis w wykończeniu walnut również z motywem bębna basowego (bass drum) znanego z okładki legendarnej płyty. Po za tym samą klasę wyznacza ramię wykonane z plecionki włókna węglowego, które uzbrojone jest we wkładkę Ortofon 2M-Silver.

 

Gramofony powstały z okazji 50. rocznicy wydania albumu ''Sierżanta Pieprza'' i oprócz walorów czysto użytkowych, są idealnym gadżetem dla wszystkich miłośników zespołu z Liverpoolu, który swoją twórczością podbił i zmienił światową pop-kulturę.

 

Gramofony są do kupienia na voiceshop.pl lub w autoryzowanej sieci sprzedaży marki Pro-Ject