Fink – pseudonim artystyczny Finiana Paula Greenalla, brytyjskiego wokalisty, songwritera, DJ, producenta, gitarzysty. Człowiek wielu talentów, wśród których jest ten najważniejszy: nieprawdopodobna wręcz umiejętność komponowania monumentalnych kompozycji. Ostatnie, trzy płyty studyjne artysty to arcydzieła współczesnej muzyki: „Sort Of Revolution” 2009, „Perfect Darkness” 2011, „Hard Beliver” 2014. Przedstawił na nich mieszankę rocka autorskiego, elektroniki, bluesa podaną w formie melodyjnych, odrobinę melancholijnych ale zdecydowanych, wyrazistych utworów. Najważniejszą bronią Finka są emocje, dlatego jego utwory często wybierane są za podkład muzyczny pod telewizyjne seriale: „Dr. House”, „Żywe trupy”, „Gwiezdne wrota”, „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, itd.
W tym roku muzyk wydał już jedną płytę: „Sunday Night Blues Club” z repertuarem mocno bluesowym. Teraz nadszedł czas na jego „właściwą” twórczość. „Resurgam” przynosi 10 nowych kompozycji, które wyprodukował legendarny Flood. Album emanuje mrocznym, melancholijnym nastrojem opartym na powolnych, nieśpiesznie rozwijających się kompozycjach. Fink jak nikt inny potrafi łączyć w swojej twórczości żarliwość typowego songwritera z nowoczesnym, futurystycznym brzmieniem. Najlepszym przykładem jego unikatowego stylu jest utwór „Not Everything Was Better In The Past” w którym gitara elektryczna świetnie przegryza się z elektronicznymi dźwiękami, a nad wszystkim góruje niezapomniany głos Finka. Majstersztyk...

"Myślę, że w zespołach, które grają ze sobą długo, wytwarza się rodzaj telepatii i my z pewnością ją wykorzystujemy. Mamy też radykalnie inne gusta muzyczne, co paradoksalnie trzyma nas razem w zdrowy sposób. Obóz Finka oparty jest na lojalności – lubimy budować prawdziwy team, który funkcjonuje jak rodzina” - tłumaczy lider. Efektem tego zgrania, radości wspólnego tworzenia i pewności siebie jest album "Resurgam", na którym zespół brzmi odważniej niż kiedykolwiek wcześniej. Tytuł krążka (oznacza: "I znów powstanę”) wziął się z łacińskiej inskrypcji na ścianie 900-letniego kościoła w rodzinnej prowincji Greenalla – Cornwalli. Ten niezwykły duch patronuje płycie, a ożywcza siła pulsuje we wszystkich kawałkach tego albumu. 

Winyl wydany w grubej tekturze

 

Płytę LP kupisz na voiceshop.pl