Wspominanie Czesław Niemena akurat w Jarocinie było dość ryzykownym pomysłem. Lata 80. to czas rozkwitu tego festiwalu, który stał się wylęgarnią nowoczesnych wykonawców punkowych, new-wave, heavy metal w Polsce. Nasz wielki, rockowy wieszcz – Czesław Niemen był wtedy przez młodą publiczność utożsamiany z muzycznymi dinozaurami, którzy nie pasują do wizerunku Jarocina. Niemen wystąpił tam w 1987 roku, wzbudzając mieszane uczucia. Dzisiaj po wielu latach zostały zasypane rowy między gatunkami muzycznymi, fani stali się bardziej tolerancyjni, a Pan Czesław to niepodważalny mit, którego docenia każdy szanujący się fan wszelakich rockowych gatunków. 

Fanalog.pl i Piotr Metz z Radiowej Trójki zorganizowali pokaz płyty "Niemen vol.1 i vol.2 (Marionetki)", która właśnie skończyła 45 lat! Odsłuch odbył się z kopii taśmy matki, dostarczonej prosto z Polskich Nagrań, należących do firmy Warner Music Poland. Miejsce prezentacji to muzeum muzyki - Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie, dnia 16-07-2017. Wspaniałym dźwiękiem można było się delektować dzięki sprzętowi wypożyczonemu z firmy Voice. Zagrały:

- Przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Phono Box RS Power Box RS Phono - jeden z najlepszych przedwzmacniaczy gramofonowych na rynku
- Kolumny głośnikowe Audio Physic Avantera III - nowe referencyjne kolumny głośnikowe niemieckiej firmy Audio Physic
- Końcówka mocy Primare A60
- Przedwzmacniacz liniowy Primare Pre60, w połączeniu z końcówką mocy A60 tworzy zestaw z dostatecznym zapasem mocy i dynamiki
- Okablowanie Cardas Audio - wyjątkowe, opatentowane konstrukcje kabli prosto z USA

Prelekcję i komentarz do płyty wygłosił Piotr Metz, oraz jego goście: słynny gitarzysta Leszek Winder oraz Marcin Jacobson, manager, producent i wydawca muzyczny, który w 1987 roku był dyrektorem artystycznym ówczesnego Jarocina.

Podwójna płyta „Marionetki”, należy do najambitniejszych dokonań Niemena, usiana jest awangardową, trudną w odbiorze muzyką. Ten fakt w ogóle nie przeszkadzał zebranej widowni, która w ciszy i skupieniu podziwiała kunszt kompozytorski i wykonawczy muzyków uczestniczących w sesji do płyty. Po raz kolejny okazało się, że wielka sztuka broni się w każdych warunkach, a upływ czasu nie niszczy jej piękna.

 

  

Sprzęt do pokazu dostarczyła firma Voice, właściciel portalu muzyczno/sprzętowego Fanalog.pl oraz sklepu z muzyką i sprzętem voiceshop.pl.