Okazuje się, że złoty podział czyli proporcje, które dawno uznano za idealne, znalazły kolejne ciekawe zastosowanie. George Cardas posługując się zależnościami geometrycznymi stworzył teorię, którą wykorzystuje od wielu lat tworząc doskonałe kable dla audio:

"Złota spirala – szczególny przypadek spirali logarytmicznej, w której współczynnik b jest stałą zależną od φ (gdzie φ jest „złotą liczbą”). Cechą charakterystyczną złotej spirali jest to, że co 90° jej szerokość zwiększa się (lub zmniejsza) dokładnie φ razy. Na jej podstawie powstał tak zwany ciąg Fibonacciego, w którym pierwsza wartość jest równa zeru, druga jest równa 1, a każda następna jest sumą dwóch poprzednich."

Kluczowe znaczenie mają tu zależności pomiędzy średnicami przewodników ułożonych obok siebie, a właściwie oplatających się nawzajem. W kablach z charakterystyczną muszelką (CARDAS) cienkie druciki znajdują się zawsze w środku i są oplatane przez coraz grubsze wiązki, zgodnie z regułą złotego podziału. Jakiś czas temu w katalogu amerykańskiej marki pojawiła się flagowa seria Clear, będąca ucieleśnieniem tego ideału. 

Ten tajemniczy opis ma swoje rozwinięcie w najnowszych, skrupulatnych testach kabli Cardas Clear Reflection przeprowadzonych przez INFOAUDIO.PL. 

Pełen tekst z testu znajdziesz na: Cardas - Info-audio. 

Kable z serii Clear są do kupienia na voiceshop.pl lub w autoryzowanej sieci sprzedaży marki Cardas Audio.