Amerykański producent najwyższej klasy okablowania Cardas Audio wprowadził właśnie nowy model dokanałowych słuchawek - A8.
Nowa konstrukcja, która wyszła spod ręki George'a Cardasa nawiązuje do modelu EM5813 wyposażona została w specjalnie zaprojektowany ultraliniowy przetwornik 10,85mm z podwójnym magnesem. Konstrukcja nie posiada typowego nabiegunnika. Został on zastąpiony wyprofilowanym układem magnetycznym. To innowacyjne rozwiązanie oferuje niesamowicie neutralny przekaz.
Cardas A8 umożliwia uzyskanie brzmienia o niezwykle czystych wysokich tonach z głębokim basem oraz silnie zarysowanym pasmem środkowym. Nowa obudowa wykonana jest z mosiądzu i pokryta jest gumowym tworzywem. Obudowa podobnie jak w modelu EM5813 nawiązuje do budowy ślimaka ucha wewnętrznego. Przewód zastosowany w modelu A8 jest lekki i elastyczny, zrobiony został z wielowiązkowej miedzi z niezależnymi przewodnikami typu Litz dla każdego z kanałów. Standardowy przewód można zastąpić kablem zbalansowanym dopasowanym do przenośnych odtwarzaczy Astell&Kern i Pono.
Impedancja słuchawek wynosi 32 omy, ich waga to zaledwie 31 gramów.

Produkty Cardas są do kupienia na voiceshop.pl lub w autoryzowanej sieci sprzedaży marki Cardas Audio.