W dniach od 31 marca do 1 kwietnia przebiegały co roczne targi AUDIO VIDEO SHOW w Pradze. Są one lokowane w hotelu Don Giovanni w praskiej dzielnicy Żizkow.

Ze względu na obecność firmy na czeskim rynku, ekipa firmy Voice przygotowała dla odwiedzających dwie ciekawe ekspozycje grające oraz jedno stoisko otwarte.

 

W dużej sali Donna Anna zagrały na zmianę dwa systemy audio. Oba jako wspólne źródło wykorzystały set transport Chord BLU mkII oraz przetwornik Chord DAVE.

Pierwszy zestaw złożony był z dzielonego systemu Primare: A60 – końcówki mocy stereo oraz Pre60 przedwzmacniacza liniowego z wbudowanym DAC i odtwarzaczem strumieniowym. Poprzez przewody Cardas Clear Reflection były zasilane znakomite kolumny głośnikowe Audio Physic Codex. O ustawienie systemu oraz dobór utworów odtwarzanych podczas prezentacji dbali panowie Siemen Algra z Primare oraz Manfred Diestertich z Audio Physic.

Drugi system oparty był na nowych kolumnach Cabasse Baltic IV, które wspierane były dwoma dużymi systemami sub-basowymi REL No.25. O wzmocnienie postarała się integra Chord CPM 2800. Cennymi spostrzeżeniami oraz informacji o produktach wsparła nas pani Gohar Gabrielyan.

 

 

W pokoju na 3 piętrze ustawiony został system oparty o elektronikę Primare A32 i Pre32 – dzielony system stereo i BD32 – wielo-formatowy odtwarzacz jako źródło. Tutaj ponownie przewodami marki Cardas Audio były podłączone kolumny marki Audiovector, model SR3 Avantgarde Arete i QR3. W pierwszy dzień wystawy, jak zawsze bardzo dynamicznego, supportu udzielił nam właściciel marki Audiovector pan Mads Klifoth.

 

 

Otwarte stoisko natomiast dało szansę odwiedzającym posłuchać wyjątkowych produktów Chord Electronics takich jak Mojo, Poly, Hugo II i Hugo TT – dedykowanych do odsłuchu muzyki z urządzeń przenośnych. Zainteresowanie było ogromne, nasz gość pan Collin Prath z Chorda chętnie przez cały czas udzielał cenne informacje i wskazówki.

 

 

Czeskie Audio Show jest znacznie mniejszą imprezą, w porównaniu do warszawskiej, listopadowej AWS. Nie mniej jednak ma swój urok, choćby ze względu na kameralność, możliwość swobodnego odsłuchu systemów. W ponad 60 pokojach i 15 salach można było spotkać większość produktów obecnie oferowanych na europejskim rynku audio w tym produktów z dystrybucji Voice – Audiovector, Audio Physic, Cabasse, REL, Primare, Chord Electronics, Cardas Audio.