Audio Video Show 2016 za nami. Była to bez wątpienia największa ekspozycja firmy Voice w jej 20-letniej historii. Przygotowaliśmy trzy sale z grającym sprzętem, otwarte stoisko z gramofonami oraz punkt sprzedaży płyt. 

Większość atrakcji Voice była skoncentrowana na Stadionie Narodowym.

Po dużym sukcesie ubiegłorocznej edycji, postanowiliśmy przygotować drugą część prezentacji pierwszej kopii taśmy matki zespołu The Beatles, tym razem był to album „Magical Mystery Tour”. Pokaz poprowadził pan Piotr Metz – szef działu muzycznego radiowej „Trójki”, zaś o przygodzie związanej z nabyciem taśmy opowiedział pan Tomasz Zeliszewski, legendarny perkusista Budki Suflera.

Taśma została odtworzona na magnetofonie marki Studer model A807. O amplifikację postarały się 4 końcówki mocy Chord Electronics, podpięte do wyjątkowych kolumn głośnikowych Cabasse La Sphere TCA. Oprócz tego magnetofonu jako źródła dźwięku służyły: gramofon analogowy Pro-Ject Signature 10 oraz transport Chord Electronics Blu podłączony przez niesamowity przetwornik Chord DAVE.

Na tym wyjątkowym systemie odbyły się także prezentacje prowadzone przez panów Johna Franksa i Roba Watssa pt. „Cyfra czy analog?” Tajemnice, wszystkie szczegóły spektakularnych kolumn Cabasse przedstawił pan Christophe Cabasse. 

Drugą ekspozycją na Stadionie Narodowym był pokój Audiovector, Pro-Ject i REL. Duńska firma Audiovector w coraz większym stopniu przypomina o swoim istnieniu.

Pozytywne recenzje i opinie zostały potwierdzone właśnie podczas Audio Video Show, gdzie wraz z elektroniką i gramofonem Pro-Ject, kolumny tej marki pokazały na co ich stać. Ponadto w oparciu o wiedzę pana Kirila Nenarokomowa odbył się pokaz zastosowania systemów sub-basowych REL w konfiguracji stereo. Właściciel firmy Audiovector pan Mads Klifoth chętnie opowiedział o konstrukcji swoich unikatowych kolumn.

Największy producent gramofonów klasy hi-fi na świecie firma Pro-Ject, oprócz sal "grających", była przedstawiona również w otwartym stoisku. Wystawiliśmy pełen przekrój konstrukcji: od budżetowych po topowe, nowe, nagrodzone gramofony w tym The Classic oraz VT-E R BT - urządzenie odtwarzające płyty LP w pionie, wszystkie przykuwały uwagę odwiedzających targi. Podczas A.V.S. została przedstawiona nowa seria elektroniki Box Design DS2, która wkrótce będzie dostępna na półkach salonów Reference i Top Partner Pro-Ject. Na targach obecny był również właściciel firmy Pro-Ject, pan Heinz Lichtenegger, który chętnie opowiedział o trendach i rozwoju rynku analogowego. Doradca sprzętowy pan Robert Rolof przeprowadził w stoisku Pro-Ject pokaz ustawiania gramofonu analogowego, jego poradniki są dostępne do przeczytania lub obejrzenia na portalu Fanalog.pl

Nawet najlepszy sprzęt grający bez muzyki byłby tylko pięknym, ale bezużytecznym przedmiotem. Szeroką ofertę, przede wszystkim płyt winylowych, przygotował zespól portalu www.fanalog.pl . Nowe tytuły oraz klasyki sceny muzycznej można było nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Przypominamy, że cała oferta blisko 9500 tytułów jest dostępna w trybie on-line w sklepie www.voiceshop.pl

Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów II był miejscem prezentacji produktów firm Audio Physic i Primare. Szwedzka elektronika bardzo dobrze uzupełnia się z niemieckimi kolumnami, tworząc wyjątkowy zestaw. Premierę podczas A.V.S. miały kolumny głośnikowe Audio Physic Codex. Wielu odwiedzających zafascynowanych ich brzmieniem kilkukrotnie powracało i ponownie słuchało tego wyjątkowego urządzenia. Według wielu znawców ten zestaw był jednym z najlepszych na A.V.S.

Jesteśmy dumni, że nasze prezentacje sprostały wyśrubowanym wymaganiom odwiedzających targi Audio Video Show. Mamy nadzieję gościć Was na ekspozycjach pod patronatem firmy Voice Sp. z o.o w 2017 roku, zatem do zobaczenia!