Namysłowski to absolutny klasyk rodzimego jazzu. Przez wiele lat nagrywał płyty które adoptowały na potrzeby jazzu polski folklor. Takie skrzyżowanie gatunków dawało w rezultacie niezwykle żywiołową, oryginalnie brzmiąca muzykę.

"Polish Jazz - Yes" jest niezwykły ze względu na muzykę oraz formę wydania. Okładka przypomina starą szkołę polskiej ilustracji, wydaje się, że to nie jest współczesna płyta, tylko zagubiony przed 50. laty jazzowy klasyk. Wrażenie potęguje fakt iż album wyszedł w serii „Polish Jazz” z numeracją 77.

Zawartość muzyczna nie zaskakuje bo dokładnie takiej muzyki oczekujemy od Namysłowskiego. Zaskakuje za to niesamowity poziom pokomplikowania kompozycji i ich perfekcyjnego wykonania. Dynamika, tempo, rozmach, przejrzystość i dużo fajnych melodii to główne atuty albumu. Namysłowski wymyślając folkowe nuty, umiejętnie łączy je z amerykańskim jazzem. Nazwy utworów, podobnie jak pewne frazy świadczą o dużym poczuciu humoru autora. Słuchając tej płyty trudno oprzeć się wrażeniu, że Mistrz starał się przywołać najlepsze czasy jazzu – muzyki improwizowanej, ale przystępnej dla nawet niewyrobionego słuchacza. Unika jak ognia nowoczesnych brzmień, sztucznej, studyjnej obróbki. Jego jazz wyłożony jest jak na dłoni, dlatego brzmi tak autentycznie i pięknie.

Cudownie niedzisiejszy album, pokazujący, że korzystając z tradycyjnych środków wyrazu można stworzyć świeże i porywające arcydzieło.

Płyty CD i LP kupisz na: Voiceshop

Bogusław Zajączkowski