Chris Thiele & Brad Mehldau – „ Chris Thiele & Brad Mehldau”

Brad Mehldau to obecnie jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych na świecie. Na najnowszej płycie połączył siły ze swoim przyjacielem, mandolinistą Chrisem Thile, poruszającym się w świecie bluegrassu. Powstał interesujący projekt, gdzie jazz przenika się z folkiem i bluesem. Chris oprócz gry na mandolinie, także bardzo dobrze śpiewa. Muzycy wykonują własne kompozycje i przeróbki w tym Boba Dylana, Joni Mitchell, Eliotha Smitha. Świeża, porywająca i relaksująca muzyka.

Płyty CD/LP kupisz na Voiceshop.

Mike Oldfield – „Return To Ommadawn”

Return To Ommadawn to powrót Mike’a Oldfielda do muzyki, która przyniosła mu sławę na początku lat 70-tych. Napisana, zagrana, zarejestrowana oraz zmiksowana i wyprodukowana w całości przez samego artystę w jego domowym studio w Nassau, Return To Ommadawn to piękna, oparta przede wszystkim o akustyczne instrumenty strunowe płyta, zawierająca dwie rozbudowane kompozycje „Return To Ommadawn Parts I & II”.

Płyty CD/LP kupisz na Voiceshop.

Pain Of Salvation – „ In The Passing Light Of Day”

Grupa słynie z pomysłowego podejścia do metalu. Na najnowszej płycie jest mrocznie, klimatycznie i oczywiście ciężko. Album może spodobać się fanom ciężkiego grania i rocka progresywnego.

Płyty CD/LP kupisz na Voiceshop.

Kreator – „Gods Of Violence"

Tutaj nie ma żadnych wątpliwości – chemicznie czysty metal, trash metal. Niemcy wiedzą jak wykonywać taką muzykę: diabelnie szybką, wściekłą, bezlitosną, szaloną. Nie poszli na kompromisy, dzięki temu zachowali swój niepowtarzalny styl i wiernych fanów. Nadszedł czas na „galopadę na spienionym Lucyferze”...

Płyty CD/BLU-RAY/LP kupisz na Voiceshop.

Marek Dyjak – „Pierwszy śnieg”

Wystarczy spojrzeć na twarz tego barda by szybko zorientować się, że mamy do czynienia z „naturszczykiem” po przejściach. Muzyk ma zaledwie 41 lat, a wygląda na 70! Życie go nie rozpieszczało, znacząc jego oblicze bruzdami i nadając głosowi niepowtarzalną chrypę. Muzyk może uchodzić za polskiego Toma Waitsa. Piosenki oscylują między miejskim folkiem, muzyką klezmerską, poezją śpiewaną i jazzem.

Płyty CD kupisz na Voiceshop.

Hans Zimmer – „Classics”

Nie jest to typowa składanka. Słynne tematy filmowe Hansa Zimmera zostały wzięte na warsztat przez znanych muzyków i poddane nowej interpretacji. Lisa Gerrard, Lang Lang, Till Bronner, Linsdey Stirling, 2Cellos i inni przedstawiają nowe wersje kultowych kompozycji z „Gladiatora”, „Batmana”, „Piratów z Karaibów”, „Incepcji” itd.

Płyty CD/LP kupisz na Voiceshop.

Bogusław Zajączkowski