Universal Music:

 

 Richard Galliano – Mozart – premiera 17.06.2016

 Ten wirtuoz dziwnego instrumentu jakim jest niewątpliwie akordeon, wyznacza kolejne, nieprzebyte jeszcze ścieżki w muzyce. Grał muzykę Bacha i Vivaldiego, przyszła pora na Mozarta. Jedno jest pewne takich wersji dzieł Wolfganga jeszcze nie słyszeliście – majstersztyk brzmieniowy i improwizacyjny.

 

Płytę CD kupisz na: VOICESHOP

 

Reedycje LP Sonic Youth – premiera 15.07.2016

 Ta zasłużona dla historii rocka formacja doczekała się reedycji trzech płyt: „Murray Street”, „Rather Rippes” i „Sonic Nurse”. Nieokiełznany jazgod i melodie zarazem to wizytówka formacji.

                        

Płyty LP kupisz na: VOICESHOP

 

Kandace Springs – „Soul Eyes” – premiera 15.07.2016

 Warto zwrócić uwagę na tę młodą wokalistkę jazzową, której płyę wydał legendarny Blue Note. Kandace ma piękny, aksamitny, jasny głos, który znalazł oparcie w popowo/jazzowej stylistyce. Fani Lizz Wright, Joni Mitchell, Cassandry Wilson i tego typu wokalistek powinni być zachwyceni.

 

Płytę CD kupisz na: VOICESHOP

 

 

Warner Music:

 

 Biffy Clyro - "Ellipsis" - premiera 08.07.2016

 Odważnie z iście młodzieńczą werwą Biffy Clyro prze do przodu nieustannie zmieniając swoją muzykę. Nowa płyta jest  mocno urozmaicona, pomysłowa, zabójczo melodyjna.

Znajdą tutaj coś dla siebie zarówwno fani Thirty Seconds To Mars, My Chemical Romance, Green Day, Muse. Po prostu rozrywkowy rock ale uszyty z niegłupich elementów.

Płytę CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Needtobreathe - "Hard Love" - premiera 15.07.2016

Bardzo ciekawa grupa która łączy rock w jego southernowym odcieniu z chrześcijańskim przesłaniem. W USA są bardzo popularni, obecnie próbują podbijać Europę. Nowa płyta przynosi odrobinę więcej elektroniki, ale i tak słychać w ich muzyce gospelowe podstawy.

 

Płytę CD kupisz na: VOICESHOP

 

 

Bjork - "Vulnicura Live" - premiera 15.06.2016

Koncertowa wersja ostatniej płyty Bjork. Zawartość muzyczna i oprawa graficzna albumu są jak zawsze u tej artystki utrzymane na najwyższym poziomie.

 

Płytę CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Sonic:

 

Reedycje LP  Dead Can Dance – premiera 15.07.2016

 Ta niezwykle oryginalna  formacja doczekała się reedycji na LP trzech płyt: „Dead Can Dance”, „Spleen An Ideal” i „Into The Labyrinth”. Dwie pierwsze to wczesne dzieła formacji zdradzające wpływy muzyki gotyckiej, ale już przesiąknięte  niepowtarzalnym klimatem, który jest w stanie stworzyć tylka ta formacja. "Into The Labyrinth" portretuje zespuł w okresie gdy jej styl okrzepł i składał się z takich elementów jak folk, muzyka dawna, rock.

     

 Płyty LP kupisz na: VOICESHOP

 

 Die Krupps -  "Stahlwerkrequiem" - premiera 15.07.2016

 Warto poznać tę płytę by przekonać się dzięki komu zespół Rammstain zrobił oszałamiającą karierę na całym świecie. Industrialno - metalowy - eksperymentalny Die Krupps działał od początku lat 80., przez lata nagrywał udane płyty, czego najlepszym dowodem jest ich najnowszy krążek.

  

 Płytę CD, LP  kupisz na: VOICESHOP

 

 

Avion Roe - 'In Separation" - premiera 15.07.2016

  Absolutni debiutanci, którzy z werwą serwują pop - rock zbudowany z elementów punk, emo, scremo. Fajne melodie, następcy 40 Seconds To Mars.

Płytę CD kupisz na: VOICESHOP

 

Converge - "You Fail Me Redux" - premiera 15.07.2016

 Płyta wyszła w oryginale w 2004 roku. Teraz została na nowo zmiksowana, dzięki czemu otrzymała niesamowitą dawkę świeżości. Converge umocnili tym krążkiem swoje miejsce na szczycie mathcore'a, który definiowali przez ponad 20 lat, a który jest mieszanką hard core'a, alternatywnego metalu, metalcore'a i punka. Naprawdę wściekła muzyka, ale z sensem...

Płytę CD kupisz na: VOICESHOP

 

Car Seat Headrest - "Teens Of Denial" - premiera 15.07.2016

 Naprawdę bardzo obiecujący, młody zespół alternatywny. Jest w nich coś z Joy Division, Afghan Whigs, R.E.M., Talking Heads, Swans.

świetne melodie, gitarowa ściana dźwięku, ale także akustyczne gitary. Wyróżnia się ponad 11 minutowa "The Ballad Of The Costa Concordia". Są bardzo słabo znani, ale warto zapoznać się z ich muzyką.

 Płytę CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Aphex Twins - "Cheetah EP" - premiera 15.07.2016

Legendarny muzyk, mistrz elektronicznych brzmień, jak nikt inny potrafi stare, syntezatorowe brzmienia z lat 80. przenieść w czasy nam współczesne. Kolejna bardzo udana płyta Aphex Twin.

 

 Płytę CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

 

The Avalanches - "Wildflower" - premiera 15.07.2016

Grupa powróciła po kilkunastu latach przerwy. Ich twórczość to zwariowany kolaż sampli wziętych ze starych nagrań soulowych, rockowych, popowych. Narkotyczny klimat, odrobinę Franka Zappy, electro - stare i nowe, nowoczesne funky, pop, psychodelia, wszystko to znajduje się na tej płycie. ROBI DUŻE WRAŻENIE!

Płytę CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Bogusław Zajączkowski