Motorhead – „Clean Your Clock” – premiera 10.06.2016

Piękna pamiątka z ostatniej trasy koncertowej Motorhead, portretujaca grupę na chwilę przed śmiercią Lemmego. LP wydano w bardzo oryginalny sposób; w środku znajdują sie wycięte postaci muzyków, które po otwarciu powstają tak, jak kiedyś muzycy Jethro Tull w płycie "Stand Up".

 

 

Płyty CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Monkees – „Good Times” – premiera 10.06.2016

Ten zespół nie miał szczęścia do odbiorców w Polsce. U nas prawie nieznany, w USA zyskał miano kultowego. Piosenki dla niego pisał np. Neil Diamond, to właśnie ich wspólne dzieło „I’m a Beliver” w wykonaniu Smash Mouth było ozdobą Filmu „Shrek”. Nowa płyta została nagrana bez nieżyjącego już wokalisty Davy Jonesa. Muzyka przenosi nas w cudowne lata beztroskich lat 60., Kalifornii, hipisów, rewolucji obyczajowej i kulturalnej. Świetne, bezpretensjonalne piosenki, które powstały we współpracy ze współczesnymi muzykami, m.in.: Noelem Gallagherem i Paulem Wellerem.

  

 

Płytę kupisz na: VOICESHOP

 

 Gojira – „Magma” – premiera 17.06.2016

Grupa gra niezwykle pomysłowy metal, a na nowej płycie postanowiła uprościć kompozycje stawiając na feeling, mrok, ciężar i swoiście rozumianą chwytliwość. Otwierający płytę „The Shooting Star”, „Yellow Stone”, „Low Lands” są na to kapitalnymi przykładami. Zespół nie boi się rozwijać i eksperymentować, dzięki czemu należy dzisiaj do czołówki najbardziej interesujących zespołów rockowych na świecie.

  

 

Płyty LP, CD kupisz na: VOICESHOP

 

 John Coltrane – „The Atlantic Years In Mono” – premiera 24.06.2016

Zbiór płyt Mistrza, które wydał w barwach wytwórni Atlantic. Był to okres „środkowy” w dorobku Coltrane’a lokujący się pomiędzy wczesnymi albumami nagrywanymi przeważnie dla labelu Prestige, a ostatnim, najsłynniejszym etapem, który rejestrowała firma Impulse. Na płycie „Giant Step” znajduje się według mnie najwspanialszy utwór muzyczny w historii – „Naima”. Zestaw na LP został przepięknie wydany, opakowany w grubą okładkę pokrytą wytrzymałym płótnem, pudełko CD także jest solidnie wydane.

 

Płyty LP kupisz na: VOICESHOP , CD: VOICESHOP

 

  

Perfect - "Greatest Hits" - premiera 24.06.2016

Trudno w to uwierzyć ale to pierwsza, profesjonalna składanka zespołu Perfect. Podwójna płyta CD i LP zawiera obszerny wybór nagrań zespołu z całej kariery.

 

Płyty CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

The Cars – „Electra Years” – premiera 24.06.2016

Wszystkie sześć płyt The Cars nagrane dla wytwórni Electra. Wzorcowe wydanie 6LP w grubym opakowaniu, boks 6CD także prezentuje się świetnie. Zespół zaczynał na przełomie lat 70. i 80. od nowofalowego rocka, ale w wydaniu bardziej komercyjnym, cudownie przebojowym – bezpretensjonalnym, utrzymanym w duchu The Beatles. W Polsce niesłusznie cieszył się mniejszym powodzeniem niż na świecie. Warto nadrobić zaległości i zapoznać się z tą świetną grupą.

  

 

Płyty LP, CD kupisz na: VOICESHOP

  

Neil Young -  "Rust Never Sleeps" - premiera 24.06.2016

Na blu-ray pojawił się w końcu legendarny koncert Neila Younga podsumowujący najlepszy okres w jego karierze. Muzyka którą wtedy prezentował była niezwykła, podobnie jak scenografia która nawiązywała do filmu "Gwiezdne Wojny".

 

Płytę kupisz na: VOICESHOP

 

Allen Toussaint – „American Tunes” – premiera 01.07.2016

Edycja na CD, LP ostatniej studyjnej płyty Allena Toussanta, zmarłego pod koniec 2015 roku legendarnego muzyka sceny nowoorleańskiej. "American Tunes" wyprodukował trzykrotny laureat Grammy, Joe Henry, a Allen nagrał piosenki w latach 2013-15, podczas kilku sesji. W doborowym towarzystwie, do którego zaliczali się między innymi Bill Frisell, Charles Lloyd, Greg Leisz, Jay Bellerose, David Piltch, wokalistka Rhiannon Giddens i pianista Van Dyke Parks. Niektóre fragmenty zostały zarejestrowane w Los Angeles, zaledwie na miesiąc przed śmiercią Toussanta podczas europejskiej trasy koncertowej. Tytuł Allen zaczerpnął z piosenki Paula Simona, którą przerobił na albumie. Materiał wypełniły w większości bluesowe covery. Jest to cudowna muzyka, która równie dobrze mogłaby mieć 100 lat. Dźwięki wypełniające album niczym wehikuł czasu przenoszą nas w odległe, przedwojenne czasy zaułków Nowego Orleanu w którym wykluwała się muzyka dająca początek praktycznie wszystkim stylom muzyki rozrywkowej.

 

Płyty CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Metronomy – „Summer 08” – premiera 01.07.2016

Płyta dla fanów ambitnej muzyki klubowej, electro, synthpopu z elementami starego jazz/soulu, alternatywy, jednym słowem muzyka barwna i mocno pogmatwana. 

 

Płyty CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

 

Bogusław Zajączkowski