Rosetta to nazwa sondy kosmicznej, która została stworzona przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). Jej zadaniem było wejście na orbitę wokół jądra komety 67P/Czuriumow - Gierasimienko i osadzenie na jej powierzchni lądownika. Muzyka Vangelisa idealnie pasuje do zilustrowania tej niecodziennej wyprawy.

Ostatnie płyty Mistrza nie były udane. Wydawało się, że muzyk nie ma już nic ciekawego do zaprezentowania, a tutaj takie zaskoczenie. „Rosetta” nawiązuje do najlepszych płyt Vangelisa nagranych w siódmej i ósmej dekadzie XX wieku. Jedyne w swoim rodzaju dźwiękowe, kojące pejzaże, które idealnie ilustrują piękno kosmosu, jego rozmach i przy okazji sławią ludzkie osiągnięcia.

Fani takich płyt jak „Blade Runner”, „Albedo 0,39”, „Spiral” będą zachwyceni tym albumem. Jest to muzyka elektroniczna w starym dobrym stylu, pozbawiona techno beatów, za to pełna nakładających się na siebie elektronicznych dźwięków, tworzących dosłownie electro symfonię. Po tylu latach gorszych płyt udało się Vangelisowi wyrwać z artystycznego marazmu. Piękne melodie, przestrzeń, klasyczne brzmienie i to coś co zawsze było w najlepszych nagraniach muzyki elektronicznej znalazło się na albumie „Rosetta”. Brawo dla Vangelisa!

Płytę CD/LP kupisz na: Voiceshop