Traveling Wilburys – „The Traveling Wilburys Collection” – premiera 03.06.2016

3 czerwca 2016 roku ukazało się wznowienie cieszącego się olbrzymim powodzeniem boxu „The Traveling Wilburys Collection”, dostępny w limitowanej liczbie egzemplarzy jako zestaw 2 płyt CD i jednej DVD, 180 gramowy winyl oraz pliki cyfrowe w wysokiej rozdzielczości. Wydawnictwo zawiera albumy (Vol. 1 i Vol. 3), utwory bonusowe oraz film pokazujący życie zespołu od pierwszego zagranego akordu, aż po końcowe etapy miksów.

 Pierwotnie wydany w 2007 roku, „The Traveling Wilburys Collection” zadebiutował na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii i sześciu innych krajach oraz na dziewiątym w USA, co w tamtym czasie było najwyższą wejściową pozycją boxu w historii.

Zespół Traveling Wilburys powstał w 1988 roku, po tym, jak Bob Dylan, George Harrison, Jeff Lynne, Tom Petty i Roy Orbison spotkali się w rezydencji Dylana w Malibu w Kalifornii, by nagrać utwór na stronę B singla Harrisona – „This Is Love”. W ten sposób powstała piosenka „Handle With Care”, o której eks-Beatles powiedział: „Piosenka, a także proces jej komponowania tak bardzo przypadły mi do gustu, że przez cały czas myślałem o tym, co mogę z tym wszystkim zrobić. I jedyne, co przychodziło mi do głowy, to kolejne dziewięć utworów, cały album”. Krążek, o którym mowa, to rzecz jasna, „Traveling Wilburys no. 1”. Płyta okazała się wielkim sukcesem, docierając do trzeciego miejsca listy Billboard Top 200, pokrywając się podwójną platyną, by wreszcie zdobyć nagrodę Grammy.

Drugi album grupy – „Traveling Wilburys vol. 3”, ukazał się w 1990 roku i został dedykowany zmarłemu dwa lata wcześniej Royowi Orbisonowi. Utwory „She’s My Baby” i „Wilbury Twist”szybko stały się hitami, a krążek pokrył się platyną.

Muzyka na płytach zawiera świetne, bezpretensjonalne piosenki. Widać, że muzycy podeszli do sprawy na dużym luzie. Uwaga! Nie istnieje płyta z numerem vol.2!

 

Płyty CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Volbeat – „Seal The Deal & Let’s Boogie” – premiera 03.06.2016

Szósta płyta w dyskografii duńskiego zespołu zawiera mocne riffy gitarowe, które tworzą mieszankę rocka, bluesa, soulu i rockabilly. Mocne, szybkie, zdecydowanie męskie a zarazem bardzo przebojowe granie.

Płyty CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Paul McCartney – "Pure Mccartney” – premiera 10.06.2016

Rewelacyjnie wydany zestaw największych przebojów Paula z całej historii jego solowej działalności.

Płyty CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

U2 – „Innocence + Experience – Live In Paris” – premiera 10.06.2016

Zespół w ostatnich latach mocno obniżył loty na płytach studyjnych, ale ich koncerty potrafią nadal elektryzować, czego dowodem jest ten z Paryża, który dobył się 07.12.2015 roku i kończył wielomiesięczną trasę koncertową.

 

Płyty BLU-RAY, DVD kupisz na:VOICESHOP

 

Rolling Stones – „Tottaly Stripped” – premiera 17.06.2016

Jest to wzbogacona wersja płyty „Stripped” która ukazała się w listopadzie 1995 roku. Album zawiera kapitalne wersje hitów Stonsów, ale także kilka muzycznych ciekawostek, podanych w niesamowitej atmosferze koncertowego, swobodnego grania. Najwspanialszy moment płyty to wspaniała wersja „Like A Rolling Stones” Boba Dylana. Warto zapoznać się z tym albumem, szczególnie w wersji wizualnej.

 

Płyty CD, BLU-RAY, LP, DVD kupisz na:VOICESHOP

 

Snarky Puppy – „Culcha Vulcha” – premiera 17.06.2016

Warto zwrócić uwagę na ten duży jazzowy skład. Muzycy mieszają elementy fusion, soulowe, latynoamerykańskie, dalekowschodnie. Trudno do końca ich sklasyfikować, jedno jest pewne, grają niezwykle chwytliwy i ambitny repertuar, który podbija sceny całego świata.

 

Płyty: CD, LP kupisz na:VOICESHOP

 

Band Of Horses – „Why Are You OK” – premiera 01.07.2016

Amerykańska grupa alternatywna, która bazuje na folku i southern rocku. Mają świetne melodie obudowane bezpretensjonalną, zrelaksowaną muzyką. Odrobinę kojarzy mi się to z nowoczesnym The Band.

 

Płytę CD kupisz na:VOICESHOP

 

Yuna – „Chapters” – premiera 01.07.2016

Malezyjska artystka, która śpiewa w bardzo charakterystyczny, zwiewny sposób. Bardzo dobry, ambitny pop.

 

Płytę CD kupisz na: VOICESHOP

 

Stefano Bollani – „Napoli Trip” – premiera 08.07.2016

Nowy album włoskiego pianisty poświęcony jest miastu Neapol. Artysta na płycie łączy tradycyjną muzykę neapolitańską, zderzoną z nowocześniejszymi dźwiękami elektronicznymi.

 

Płytę CD kupisz na:VOICESHOP

 

Shaw Colvin/Steve Earle – „Colvine & Earle” – premiera 08.07.2016

Legendy amerykańskiego folku/country w końcu połączyły siły na jednej płycie. Colvin śpiewa jak na kobietę przystało delikatnie, Steve to szorstki, zniszczony głos. Razem świetnie się uzupełniają. Fantastyczna płyta dla fanów americany.

 

Płytę CD kupisz na:VOICESHOP

 

Bogusław Zajączkowski