Legenda The Cure trwa nadal. Zespół co prawda nie wydaje już płyt, ale od czasu do czasu gra koncerty, które przyciągają tłumy fanów. Ich muzyka wyrosła z punka, ale poddana wpływom nowej fali, rocka psychodelicznego i podlana popowym sosem, została doceniona zarówno przez krytyków jak i zwykłych słuchaczy. Robert Smith od 40 lat z charakterystyczną, rozczochraną czupryną twardą ręką prowadzi grupę, która przetrwała wiele zawirowań personalnych i kilka muzycznych mód, na które zresztą osobiście miała wpływ.

„Greatest Hits” zawiera 18 utworów z całej kariery zespołu, od młodzieńczego  „Boy’s Don’t Cry” z 1979 roku,  gotyckie „A Forset”, poprzez popowe hity z połowy lat 80. typu: „Lovecats”,  „The Walk” i monumentalne, rockowe hymny pokroju „Just Like Heaven”, „Lullaby”, „High” z okresu płyt „Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me” (1987), „Desintegration” (1989) i „Wish” (1992) do najnowszych produkcji: „Wrong Number”, „Cut Here”. Piosenki The Cure nie straciły nic ze swojej zuchwałości, pasji, mrocznego klimatu i przebojowości. Zresztą ich twórczość jest niewyczerpalną kopalnią pomysłów dla nowych pokoleń muzyków alternatywnych, czego dowodem są płyty np. Editors, XX, White Lies.

 

 

 

„Acoustic Hits” to akustyczna wersja składanki, spory rarytas, trudny do kupienia w formie CD. Obydwie płyty winylowe wydane w formie picture disc.

  

 

Płyty kupisz na voiceshop.pl