Branford Marsalis Quartet & Kurt Elling – „Upward Spiral” – premiera 10.06.2016

Dwaj współcześni giganci jazzu spotkali się na jednej płycie. Saksofonista Branford Marsalis pochodzący z bardzo muzykalnej rodziny już od wielu lat wydaje kolejne, ciekawe albumy utrzymane w bardzo szerokim wachlarzu stylistycznym. Tym razem połączył siły z Kurtem Ellingiem, jednym z najwybitniejszych wokalistów jazzowych na świecie. Efekt tej kolaboracji jest doskonały: świetnie dobrane utwory, klasyczne brzmienie, swoboda, melodia, a przede wszystkim pojawia się „blue” feelling, tak charakterystyczny dla najlepszych jazzowych nagrań. Piękna płyta.

 Płytę CD kupisz na: VOICESHOP

 

Kongos – „Egomaniac” – premiera 10.06.2016

Poprzednia płyta grupy „Lunatic”, zrobiła zawrotną karierę na całym świecie. Zespół tworzą czterej bracia, którzy pochodzą z RPA. Ich rodzinne strony zdecydowanie słychać w muzyce; ma lekko afrykański posmak, ale ogólnie to bardzo udane electro, pop/rock w ambitniejszym, nieco alternatywnym opakowaniu.

 

 

Płytę CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Van Morrison – „..It's Too Late to Stop Now...Volume I” – premiera 10.06.2016

Krótko i na temat: KTOŚ KTO NIE ZNA, NIE MA, NIE ZAPOZNAŁ SIĘ JESZCZE Z TYM LEGENDARNYM ALBUMEM Z 1974 ROKU – MUSI NATYCHMIAST TO NADROBIĆ! Genialna muzyka, genialnie wykonana i na dodatek świetnie odświeżona w tej najnowszej reedycji. Absolutny mus dla osób lubiących muzykę na granicy rocka, bluesa, folku, soulu, country, funky, gospel.

Płytę CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Tom Odell – „Wrong Croed” – premiera 10.06.2016

Kolejny, młody, zdolny songwriter z Wielkiej Brytanii. Poprzednia płyta „Long Way Down” zrobiła olbrzymią karierę. Odell śpiewa i gra na fortepianie z niesamowitym zacięciem, przypomina odrobinę Tima Buckleya i jego syna Jeffa. Ciekawostka – Polacy poznali się na jego muzyce, świadczy o tym dobra sprzedaż obydwóch albumów. Przynajmniej tutaj jesteśmy na czasie.

 Płytę CD, LP kupisz na:VOICESHOP

 

Laura Mvula – „The Dreaming Room” – premiera 17.06.2016

Druga płyta tej angielskiej wokalistki powinna ugruntować jej pozycję na rynku muzycznym. Ambitny pop z odniesieniami do Niny Simone (wokal) i Bjork (muzyka) utkany z analogowych syntezatorów, orkiestry, wspomagana partiami dobrych instrumentalistów (John Scofield), nadaje się raczej do spokojnego słuchania niż beztroskiej zabawy. Piękna, oniryczna muzyka.

 

Płytę CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

 

Steve Hackett – „The Total Experience Live In Liverpool” – premiera 24.06.2016

Potężna dawka muzyki mistrza gitary w wydaniu koncertowym. Pierwsza część koncertu składa się z utworów solowych Hacketta, druga to już niezapomniane utwory Genesis. Gitara pięknie łka jak za dawnych czasów…

 

Płytę CD/DVD, BLU-RAY kupisz na:VOICESHOP

 

Fates Warning – „Theories Of Flight” – premiera 01.07.2016

Płyta powinna zadowolić wszystkich fanów prog – rocka. Długie kompozycje, popisowe partie instrumentalne w opakowaniu mocniejszego – heavy uderzenia.

 

Płytę CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Musica Sequentia – „Sampling Baroque Handel” – premiera 08-07-2016

To jedyny tzw. „wynalazek” wśród wymienionych płyt. Muzyka Haendla z dodatkiem elektronicznych, współczesnych dźwięków. Brzmi bardzo interesująco. Muzyka jednak łączy, w tym przypadku miłośników filharmonii z klubowiczami.

 

Płytę CD, LP kupisz na: VOICESHOP

 

Bogusław Zajączkowski