Co jeszcze mądrego można napisać o najfajniejszych „szynszylach” rock’n’rolla? Zagrali już wszędzie, wydali już wszystko, odeszli na emeryturę? Bzdura, żadna emerytura, a egzotycznych miejsc do organizowania koncertów na świecie nie brakuje. Przykładem jest ta koncertówka, która została zarejestrowana 25 marca 2016… na Kubie! Formacja zagrała wtedy dla ponad miliona ludzi, którym opadły szczęki na plażowy piasek.

Rolling Stones nie eksperymentowali, na scenie zaprezentowali swoje największe hity, żelazny repertuar, najwspanialszą spuściznę światowego rocka. Otwieracz to „Jumpin’ Jack Flash”, a potem lecą kolejne ich hity z „I Can’t Get No) Satisfaction” na czele. Wszystko rozkręcone jest na „pełen gwizdek” bez oszczędzania się. Rock, blues, soul wymieszane w jeden, fantastyczny, muzyczny kocioł. Ludzie z Kuby musieli być w szoku słuchając jak brzmi głos „wolnego świata”.

Płyty wydane są fantastycznie, szczególne wrażenie robi boks 3LP/DVD. Niech żyje rock, niech żyje wolność, niech żyje The Rolling Stones!

Płyty CD/DVD/LP kupisz na Voiceshop.

Bogusław Zajączkowski