Równolegle z nowościami wychodzi szereg reedycji i wznowień.

Oto wybór kilku najciekawszych.

- Janes Addiction – „Sterlling Spoon”.

Moim zdaniem zdecydowanie najciekawsza reedycja ostatnich tygodni. W jednym boksie znalazły się wszystkie wczesne nagrania Janes Addiction, zespołu który zmienił bieg historii rocka. W zestawie znajdują się dwie płyty studyjne: „Nothing’s Shocking” (1988) oraz „Ritual de lo Habitual" (1990), do tego płyta z rarytasami „Kettle Whistle” i koncertówka „Live From Palladium”. Grupa pod koniec lat 80. w dobie pudel metalu zaproponowała nowoczesną, udziwniona odmianę rocka, przygotowując grunt pod grunge’ową rewolucję. Świetny gitarzysta Dave Navarro i zwariowany wokalista Perry Farrell stworzyli niezapomniany duet. Szkoda, że grupa rozpadła się tak szybko. Po latach nastąpiła reaktywacja formacji, ale muzyków już nie łączyła stara chemia. Boks jest limitowany – tylko 5000 szt.

Płyty LP kupisz na Voiceshop

- The Stooges – „The Stooges”

Co mądrego można jeszcze napisać o takim klasyku? W 1969 roku nie grał tak nikt, może dlatego płyta nie odniosła sukcesu, wręcz została potępiona przez publiczność i krytykę? Po kilku latach stała się książeczką do nabożeństwa dla muzyków punkowych. Lider formacji Iggy Pop działa na scenie do dzisiaj, okazało się, że to on miał rację a nie masy. Jeden z najważniejszych albumów rocka alternatywnego w historii!

Płytę LP kupisz na Voiceshop.

Zbigniew Namysłowski Quintet – „Polish Jazz – Yes”

To nowa płyta wydana w serii „Polish Jazz”. Kompakt był omawiany w tym miejscu dwa miesiące temu, teraz wyszła wersja na LP. Kapitalny jazz zakorzeniony w polskim folklorze. Pan Zbigniew jest mistrzem kompozycji, brzmienia i wykonawstwa. Polecam szczególnie!

Płytę LP kupisz na Voiceshop

Phil Collins – „The Singles”

Wokalista ma w swoim dorobku niezliczone hity. Teraz zostały zebrane w formie boksu – 4 LP lub dwie wersje CD: dwupłytowa i trzypłytowa. Jest sporo ciekawostek, fantastyczny, nowy miks. Boks LP prezentuje się wspaniale.

Płyty CD/LP kupisz na: Voiceshop

Maria Peszek – Karabin

Płytę wydaną na CD wiosną już zdążyliśmy dobrze poznać. Teraz pojaiwła się wersja na LP.

Płyty LP kupisz na: Voiceshop

Bogusław Zajączkowski