Sir Reg – „Modern Day Disgrace”

Ta punkowo- celtycka formacja pochodzi nie z Irlandii, tylko ze Szwecji!, choć założył ją irlandzki wokalista Brendan Sheehy. Ożywcza, melodyjna bardzo żywiołowa muzyka powinna spodobać się fanom The Pogues oraz Dropkins Murphys.

Płyty CD i LP kupisz na: VOICESHOP

Chevelle – The North Corridor

Nu – metal ma jeszcze coś do zaoferowania, przykładem na to jest ta świetna płyta, nie ustępująca poziomem np. Deftones. Chevelle to weterani którzy od 20 lat walczą na rockowych scenach, jednak ich muzyka zachowała ciągle młodzieńczą energię.

Płyty CD kupisz na: VOICESHOP

Dolly Parton – Pure & Simple

43 album w karierze legendarnej wokalistki country. Taka muzyka nie cieszy się w Polsce popularnością, niesłusznie, ponieważ kompozytorsko i wykonawczo stoi na niesamowicie wysokim poziomie. Do tego dochodzą świetne melodie i charakterystyczny, amerykański luz. Dolly jest autorką wszystkich piosenek, wspaniała artystka, choć na taką nie wygląda… ;)

Płytę CD kupisz na: VOICESHOP

Barbara Streisand – “Encore: Movie Partners Sing Broadway”

Poprzednią płytę „Partners” artystka nagrała w duetach ze znanymi wokalistami. Na nowej płycie zawodowych muzyków zastąpili aktorzy. Efekt prezentuje się ciekawie acz kontrowersyjnie.

Płyty CD i LP kupisz na: VOICESHOP

Celine Dion – „Encore un soir”

Francuskojęzyczna płyta kanadyjskiej wokalistki. Bardzo dobry pop w starym, eleganckim i nieco patetycznym stylu.

Płyty CD i LP kupisz na: VOICESHOP

Orphaned Land & Amaseffer – „Kna’an”

Ten zespół wprowadza sporo ożywienia na scenie metalowej. Grupa pochodzi z Izraela i to słychać w jego metalowo/folkowym repertuarze. Utrzymany w klimacie oriental-metal koncept-album opowiadający o pobycie biblijnego Abrahama w Kanaanie. Naprawdę zaskakująca płyta.

Płyty CD i LP kupisz na: VOICESHOP

Lubomyr Melnyk - "Illirion"

Lubomyr Melnyk to ukraiński pianista i kompozytor znany z racji swojej techniki gry na fortepianie – „continuous music” – polegającej na graniu szybkich nut i skomplikowanych serii nut, zwykle przy użyciu pedału forte, który generuje dodatkowe pogłosy. Uważany jest za najszybszego pianistę świata, jego utwory utrzymane są w tempie 12-14 nut na sekundę. Melnyk był aktywny przede wszystkim w latach 70. i 80. jednak dzięki wytwórni Erased Tapes, która w XXI wieku wznowiła sporą część jego materiału, dziś przeżywa drugą młodość występując w miejscach, gdzie muzyka klasyczna dotąd rzadko była prezentowana, np. na tegorocznej edycji festiwalu Primavera Sound.
Album artysty zatytułowany „Illirion” to zestaw 5 - ciu utworów skomponowanych i wykonanych przez Melnyka. To muzyka przedstawiająca bogactwo i piękno „continuous music” – wymyślonego przez niego podczas współpracy w Paris Opéra z tancerką – choreografem Carolyn Carlson.

Płytę CD kupisz na: VOICESHOP

Reedycje na LP:

Pearl Jam –„ No Code” i „Yeld”

Po raz pierwszy wydane na LP dwie płyty grupy, które ukazały się w 1996 i 1998 roku. Nie był to najlepszy okres w ich działalności, ale i tak formacja na tych krążkach prezentuje się świetnie. Każdy fan grunge powinien nabyć te albumy.

Płyty LP kupisz na: VOICESHOP

Bogusław Zajączkowski