Polska firma fonograficzna Mystic nieustannie udostępnia w naszym kraju interesujących wykonawców z bardzo różnych gatunków muzycznych, którzy nie znaleźli miejsca pod skrzydłami dużych wytwórni.

The Apocalypse Blues Revue - The Apocalypse Blues Revue

Blues - rockowa supergrupa została utworzona przez perkusistę i gitarzystę Godsmack: Shannona Larkina i Tony Rombola. Do tego Ray “Rafer John” Cerbone na wokalu oraz Brian Carpenter na basie. Panowie poruszają się w obszarze blues – rocka zagranego z iście hard rockową werwą. Szczerze powiedziawszy takich płyt było tysiące, ale oklepane nuty podane są świeżo i z dużym zacięciem. Bardzo fajna płyta im wyszła, która nie odbiega od dokonań np. Gov’t Mule.

Płyty CD i LP kupisz na: VOICESHOP

New Model Army – Winter

Na ten zespół można zawsze liczyć. Po ich kolegach z lat 80. nie zostało nawet śladu, a grupa dowodzona przez charyzmatycznego Justina Sullivana od blisko 35 lat regularnie wydaje porywające albumy. Ich muzyka to post punk czy jak kto woli – alternatywa. Bez obaw - to nie jest kolejny ‘rzępolący” zespolik, tylko ważna grupa rockowa, świadoma spraw politycznych i społecznych. Na nowej płycie Sullivan podejmuje ważne tematy publicystyczne z naciskiem na palące zjawisko uchodźców. Justin w innych czasach byłby pewnie folkowcem, jednak trafił na czas punk rocka. Klasyczne melodie w muzyce New Model Army nabierają potężnej rockowej masy. Potrzebni są tacy wykonawcy, by przypominać nam, że życie to nie telenowela, a walka o lepszy świat jeszcze się nie skończyła. Panowie grajcie tak jeszcze 100 lat!

Płyty CD i LP kupisz na: VOICESHOP

Running Wild – Rapid Foray

To „te weterany” z Niemiec ciągle grają? Grają i to tak jakby czas się zatrzymał w latach 80. XX wieku, czyli bardzo dobrze! Szybkie tempa, ostre jak brzytwa gitary, patetyczny, melodyjny wokal i solówki - tego mamy pełno na płycie. Panowie wiedzą, że żyjemy w czasach postmodernizmu w których każdy, bez zażenowania wybiera gatunek muzyczny który lubi. Dlatego nie udają Nirvany, Slipknota lub innej modnej nu – metalowej grupy. Wiernie i z pietyzmem kultywują swój piracki, szantowy heavy – metal. Wychodzi im to świetnie.

Płyty CD i LP kupisz na: VOICESHOP

Sodom – Decision Day

Jeszcze jedni długodystansowcy metalowych scen. Ich mocny thrash/black/speed metal z nawiedzonym wokalem to jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków w świecie heavy metalu. Lata mijają a oni nie zwalniają, trzymają przy tym rękę na pulsie nowych trendów, ale wplatają je do swojej muzyki z umiarem i dyskretnie. Bardzo mocna płyta!

Płyty CD i LP kupisz na: VOICESHOP

Bogusław Zajączkowski