Drugie podejście do materiału nagranego dla BBC. Pierwsza wersja wyszła w 1997 roku, teraz ukazuje się jej rozszerzona edycja: 3 CD oraz 5 LP. Dysk pierwszy tego zestawu zawiera materiał nagrany w 1969 roku podczas kilku sesji dla radia BBC, krążek numer dwa wypełniły utwory z koncertu w Paris Theatre w Londynie, nagranego w 1971 roku.
Materiał został zremasterowany przez Jimmy'ego Page'a i rozszerzony o osiem wcześniej niepublikowanych utworów nagranych dla BBC, w tym trzy kompozycje, które ocalały ze słynnej "zaginionej sesji" z marca 1969. Zespół zagrał wówczas utwory "Sunshine Woman" (jedyne nagrane wykonanie tej kompozycji), "I Can't Quit You" oraz "You Shook Me". Taśmy matki z audycji jednak zaginęły, a ocalał tylko "Sunshine Woman", który i tak nie znalazł się na pierwotnej wersji "BBC Sessions". Teraz fani będą mieli okazję zapoznać się na "The Complete BBC Sessions" z wszystkimi trzema utworami z tej sesji.

Nagrania pochodzą z początkowego okresu działalności zespołu. Portretują młodzieńcze, buntownicze, niezwykle dynamiczne oblicze grupy. Nie wszystko w tych nagraniach jest perfekcyjne, ale energia i pomysłowość muzyki Zeppelina ścina dosłownie z nóg. Niezwykłe jest to, że wtedy nie przypominali jeszcze zmęczonej gwiazdy, odgrywającej schematyczny hard – rock, a ich muzyka brzmiała garażowo, alternatywnie, grungowo!

Nowe wydania są przepiękne, szczególnie potężny boks 5LP robi duże wrażenie.

Płyty kupisz na: Voiceshop

Bogusław Zajączkowski