Polski dystrybutor, firma Sonic niestrudzenie wprowadza na rynek mniej znanych, ale prezentujących niezwykle wysoki poziom artystów.

Ostatnio pod jego skrzydłami pojawiły się m.in.:

Lambchop - "Flotus".

To bardzo zasłużona formacja reprezentująca styl - alternatywne country, post-rock. Główną postacią w zespole jest Kurt Wagner. Nowa płyta ciąży mocno ku elektronice, nawet charakterystyczny głos lidera jest mocno przetworzony przez studyjną produkcję. Niezwykły, oniryczny klimat, omdlewające, ledwo wyczuwalne tempo, melancholijne melodie. Piękna, bardzo wyciszona i smutna muzyka.

Płytę CD/LP kupisz na Voiceshop.

Rodrigo Leao & Scott Matthew - "Life Is Long"

Scott Matthew to niezwykły australijski songwriter. Pisze piękne piosenki, a śpiewa jak nikt inny na świecie: z niezwykłym uczuciem, drżącym, ale pewnym głosem. Nowa płyta to kompozycje Rodrigo Leao znanego z grupy Madredeus. Wolne, zaaranżowane na smyczki i sentyzator pieśni, pełne patosu i rozmachu. Nie każdemu przypadnie do gustu taka estetyka, ale naprawdę warto zapoznać się z twórczością Scotta Matthew.

Płytę CD kupisz na Voiceshop.

Reedycje LP Autechre: "Incunabula" 1993, "Amber" 1994, "Tri Repetae" 1995.

Grupa Autechre składa się z dwóch członków, brytyjczyków: Rob Brown (ur.1971 ) oraz Sean Booth (ur.1973). Ich płyty to kanon muzyki eksperymentalnej, ambient, elektroniki. Własnie zostały fantastycznie wznowione trzy pierwsze albumy duetu, które odegrały kluczową rolę w rozwoju muzyki elektronicznej i klubowej. Pomysłowa, chłodna, skomplikowana rytmicznie twórczość może zachwycić swoją pomysłowością i żywotnością. Minęło prawie 25 lat od ich debiutu, a to ciągle świeża i porywająca muzyka.

Płyty 2LP kupisz na Voiceshop.

Biosphere - "Cirque"

Biosphere pod tym pseudonimem ukrywa się norweski muzyk Geir Jenssen. Ten człowiek tworzy po prostu fantastyczną muzykę ambient. Bardzo plastyczne, przestrzenne kompozycje, które mogą zachwycić nawet najbardziej wymagającego fana elektroniki. Płyta "Cirque" to reedycja na 2CD albumu wydanego w 2000 roku.

Płytę 2CD kupisz na Voiceshop.

Bogusław Zajączkowski