Fanalog.pl oraz Universal Music Polska mają zaszczyt zaprosić na przedpremierowy pokaz reedycji mitycznej płyty The Beatles „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”. Miejsce spotkania – fantastyczna sala im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Prowadzący Piotr Metz – największy specjalista od zespołu w Polsce. Firma Voice dostarczy audiofilski sprzęt na którym będzie odtwarzana muzyka.

Osoby zainteresowane zdobyciem wejściówki proszone są o wysłanie  na naszą skrzynkę: kontakt@fanalog.pl swoich namiarów: imię i nazwisko, telefon oraz odpowiedź na jedno pytanie:

Proszę podać nazwę słynnego muzyka, który sparodiował okładkę i tematykę „Sgt. Pepper's...” na swojej trzeciej, autorskiej płycie.

Odpowiedzi zbieramy do godziny 24:00 dnia 23-05-2017. Info o wylosowanych osobach będą rozsyłane w środę 24-05-2017 do godziny 12:00.

 


 

Specjalnie z tej okazji Pro-Ject wypuści na rynek limitowane wersje gramofonów. Do prezentacji zostanie użyty sprzęt:

Gramofon analogowy Pro-Ject 2Xperience SB Sgt Pepper

Przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Phono Box RS + Power Box RS Phono

Kolumny głośnikowe Audio Physic Avantera III

Końcówka mocy Primare A60
Przedwzmacniacz liniowy Primare Pre60
Okablowanie Cardas Audio

 

 

Pokaz gramofonów z tematyką The Beatles (Essential III George HarrisonDebut Carbon Esprit The Beatles, Essential III Sgt. Pepper Drum2Xperience SB Sgt. Pepper).

 

Universal Music z okazji okrągłych 50 lat życia płyty, wydaje 26 maja 2017 roku reedycje w postaci czterech wydawnictw: CD, 2CD DELUXE, 2 WINYLE, 4CD/DVD/BLU-RAY SUPER DELUXE - kupisz je na voiceshop.pl

 

 


Album został na nowo zmixowany przez Gilesa Martina i Sama Okella w przestrzennym dźwięku stereo 5.1 i poszerzony o materiały z sesji studyjnych, między innymi 34 wcześniej niepublikowane nagrania. “To szalone, że 50 lat później wspominamy ten projekt z takim sentymentem a wręcz podziwem, że czterech chłopaków, świetny producent i jego inżynierzy stworzyli takie dzieło sztuki” opowiada Paul McCartney w swoim świeżo napisanym wstępie do "Sgt. Pepper's" Anniversary Edition. “Wydaje mi się, że "Sgt. Pepper's" uchwycił klimat panujący w tamtym roku i pozwolił wielu ludziom rozpocząć wszystko od nowa” komentuje Ringo Starr w książce dołączonej do Anniversary Edition. To pierwszy raz, gdy Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band został zremixowany, a wydanie zostanie poszerzone o dodatkowe materiały z sesji nagraniowych. Od 2003 roku, gdy ponownym mixom i poszerzeniu poddany został krążek "Let It Be… Naked" żaden z albumów The Beatles nie został zaprezentowany w nowej wersji z dodatkowym materiałem. Aby stworzyć "Sgt. Pepper's", w przestrzennym dźwięku stereo 5.1 Giles Martin i inżynier dźwięku Sam Okell współpracowali z zespołem ekspertów i specjalistów od renowacji dźwięku w legendarnym Abbey Road Studios w Londynie. Każde wydanie z Anniversary Edition zawiera na nowo zmixowany, stereo album, który został oparty na źródłowych, oryginalnych taśmach z sesji nagraniowych i pierwotnym mono mixie, stworzonym przez ojca Gilesa – Georga Martina. Wersja standardowa zawiera na nowo zmiksowany album Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band w wersji stereo 5.1.


Spis utworów podstawowego setu:

1. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
2. With A Little Help From My Friends
3. Lucy In The Sky With Diamonds
4. Getting Better
5. Fixing A Hole
6. She's Leaving Home
7. Being for the Benefit of Mr. Kite!
8. Within You Without You
9. When I'm Sixty Four
10. Lovely Rita
11. Good Morning Good Morning
12. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (Reprise)
13. A Day In The Life

 

1 czerwca 1967 odbyła się premiera albumu, który okazał się pod każdym względem przełomowy. Nikt wtedy nie spodziewał się, że nawet pół wieku później, muzyka The Beatles będzie ciągle wzbudzała wielkie emocje, a „Sierżant Pieprz” stanie się najbardziej kultową płytą wszech-czasów. Wszystko co jest związane z tym albumem jest niezwykłe. Nagrywanie jej zajęło prawie pół roku, koszty były astronomiczne , na dodatek przed wydaniem Pieprz został nadany przez pirackie Radio London. Krążą legendy o ludziach którzy zawalali ważne egzaminy byle kupić to wydawnictwo i poobcować z muzyką formacji. Pomysłowa okładka, którą zaprojektował Peter Blake przyniosła kolaż znanych postaci ze świata muzyki, sportu, nauki i religii, które w jakiś sposób były bliskie Beatlesom. Do wydawnictwa dołączono teksty wszystkich piosenek oraz zwariowaną wycinankę. Sami muzycy ubrani w kolorowe stroje udawali członków wyimaginowanej grupy: Orkiestry Klubu Samotnych Serc Sierżanta Peppera. W 1967 roku, kiedy The Beatles wydawał swoje arcydzieło na świecie pojawiło się wiele przełomowych albumów, ale żaden z nich nie wzbudził aż takiej sensacji. Płytę spaja klamra w postaci tytułowej piosenki a w środku… DZIEJĄ SIĘ CUDA. Wydawnictwo stanowi triumf muzyki rockowej; pokazuje jej nieograniczone możliwości kompozycyjne, brzmieniowe, aranżacyjne i literackie. The Beatles z zespołu dla histerycznych nastolatek stali się uznanymi artystami, których słucha się w skupieniu, uważnie i w wielkim uniesieniu. Panowie z Liverpoolu wyczuli zmiany w kulturze masowej i postanowili je uwiecznić w formie piosenek. Dlatego są one tak odkrywcze, świeże, zabierają słuchacza na wyprawę w nieznane. Czego tutaj nie ma! Muzyka hinduska i rock’n’roll? – dlaczego nie, te gatunki świetnie uzupełniają się w „Within You Without You”. Wyrafinowana ballada w iście barokowej oprawie – „She’s Leaving Home”, wodewil „When I’m Sixty-Four”, epokowe, psychodeliczne piosenki: „ With A Little Help from My Friends” i „Lucy In The Sky With Diamonds”. Producent płyty George Martin maksymalnie wykorzystał możliwości studia nagraniowego. Bogate, muzyczne kolaże w „Being For The Benefit Of Mr. Kite!”, „Good Morning Good Morning” i przede wszystkim majestatyczny „A Day In The Life” zapierają dech w piersiach pomysłowością i bogactwem dźwięków.
Ringo Star, Paul McCartney, George Harrison i John Lennon sportretowali całe, swoje pokolenie: dziwnie ubranych, czasami zagubionych, poszukujących doznań duchowych, uciekających od mieszczańskiego życia młodych ludzi, których nazwano hippisami. "Sierżant Pieprz" to uchwycenie klimatu w którym żyło ówczesne społeczeństwo. Komu jeszcze udała się taka sztuka?