Co roku 15 sierpnia Stowarzyszenie EISA (European Imaging and Sound Association) - zrzeszające 53 ekspertów z 25 państw przyznaje prestiżowe nagrody dla produktów z branży audio i wideo. 

W tej edycji zostały przyznane aż dwie nagrody dla produktów marki Pro-Ject. 

 

 Pierwsza nagroda trafiła do nowego produktu z serii gramofonów Essential Flexi Range. W uzasadnieniu możemy przeczytać:

 

Doskonały pomysł – seria Flexi Pro-Jecta obejmuje sześć wersji gramofonu Essential III, przygotowanych pod kątem różnych potrzeb współczesnych użytkowników i miłośników winylu. Od modelu podstawowego, po najbardziej "napakowany" model Record Master (z elektroniczną regulacją obrotów, korekcją phono, przetwornikiem analogowo-cyfrowym z wyjściem USB) – każdy znajdzie coś dla siebie; dostępna jest nawet opcja z Bluetooth aptX. Wszystkie wersje są wyposażone we wkładkę OM10 Ortofona (lepszą niż w poprzednim wydaniu Essentiala) i występują w kilku wariantach kolorystycznych (czarna, biała i czerwona). 

Drugim nagrodzonym produktem jest Pro-Ject Pre Box S2 Digital, czyli należący do stale powiększającej się rodziny Box Design przedwzmaczniacz z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym i wzmacniaczem słuchawkowym. W uzasadnieniu czytamy:

 

 

 

 

To małe pudełeczko jest dowodem na to, że w świecie cyfrowego audio wielkość przestaje mieć znaczenie, a mniejszy często potrafi więcej. Długa lista zalet obejmuje wzmacniacz słuchawkowy, funkcje przedwzmacniacza i przetwornik ESS Sabre ostatniej generacji, pracujący w konfiguracji dual-mono. Obsługuje on dosłownie wszystkie materiały – od DSD512 po PCM 768 kHz/32 bit, rozpoznaje i dekoduje także pliki MQA. Zaawansowanie potwierdzają wysokiej jakości elementy bierne, mające oczywiście wpływ na brzmienie, które można też kształtować poprzez wybór filtra cyfrowego. Nadzwyczajna wszechstronność i swobodny, ekspresyjny dźwięk przekonują ostatecznie, że hi-fi może być wspaniałe i przystępne.

 

 

 

Gramofony i przedwzmacniacz są do kupienia na voiceshop.pl lub w autoryzowanej sieci sprzedaży marki Pro-Ject.