W piękny sobotni wieczór, 18 grudnia, do NEY Gallery & Prints w Warszawie, czerwony, piętrowy autobus zaczął zwozić fanów zespołu The Beatles, którzy już za moment mieli wziąć udział w kolejnym współorganizowanym przez Voice Sp. z o.o. i Piotra Metza z radiowej Trójki wieczorze poświęconym absolutnie już legendarnemu albumowi – "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band".

Sam Piotr Metz tak zapraszał na ten wieczór: "50 lat temu ukazała się ścieżka dźwiękowa słynnego "lata miłości", prawdopodobnie najważniejsza płyta wszystkich czasów - "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band". Rok 1967 to także słynny banan Warhola i Velvet Underground, Rolling Stonesi w Pałacu Kultury i ich trójwymiarowa okładka, pierwszy globalny program sateliterny, ostatecznie zakazany w Polsce - Our World, w którym Beatlesi zaprezentowali światu hymn "summer of love" - "All You Need Is Love". Album "Sgt. Pepper" uczynił z muzyki rockowej sztukę przez duże "S" – jego okładka, muzyka, przesłanie będzie unosić się nad naszą wystawą, dając mu psychodeliczną grafikę Alana Aldridge'a, muzykę która po ukazaniu się płyty przez kilka dni grała równocześnie z każdego głośnika na świecie i zapach nie do pomylenia z żadnym innym.
Żywa szopka pokaże okładkę płyty w trzech wymiarach, a filmy, muzyka i wyświetlane obrazy przeniosą nas do londyńskiego Alexandra Palace na pierwszy w historii popkultury rave”.

Zaproszenie okazało się bardzo skuteczne, galeria była zatłoczona, a goście mieli okazję posłuchać kultowego albumu z płyty winylowej odtwarzanej na sprzęcie dystrybuowanym przez firmę Voice oraz z kopii taśmy matki, która z kolei odtwarzana była na magnetofonie szpulowym marki Studer.

A oto konkretne elementy zestawu, na którym grany był "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" (japońskie wydanie na czerwonym winylu należące do samego Piotra Metza):

Kolumny Cabasse Baltic 4 dostępne tutaj

Subwoofery REL T9i x2 dostępne tutaj

Końcówki mocy Pro-Ject Amp Box RS Mono x2 dostępne tutaj

Przedwzmacniacz Pre Box RS Digi dostępny tutaj

Lampowy przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Tube Box DS2 dostępny tutaj

Transport CD Pro-Ject CD Box DS2 T dostępny tutaj

Gramofon Pro-Ject 2-Xperience SB Sergeant Pepper Limited Edition dostępny tutaj

Gramofon uzbrojony był we wkładkę Hana SH dostępną tutaj

Kable Cardas dostępne tutaj

Poza tym można było podziwiać dwa inne gramofony marki Pro-Ject powstałe by uczcić ten największy zespół świata:

Pro-Ject Essential III Sgt Pepper dostępny tutaj

Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB The Beatles dostępny tutaj

Ten magiczny wieczór był otwarciem wystawy z memorabiliami beatlesowskimi należącymi do Piotra Metza. Wystawę można odwiedzać do końca stycznia 2018 roku w NEY Gallery & Prints znajdującej się na warszawskiej Woli przy ulicy Spokojnej 5.

Urządzenia Pro-Ject, kolumny Cabasse, okablowanie Cardas Audio i album "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" (nowe, jednopłytowe wydanie na czarnym winylu) są do kupienia na voiceshop.pl lub w autoryzowanej sieci sprzedaży marek Pro-JectCabasse i Cardas Audio.